• Problemy s krckom

    Dobry den p. Doktor, cakam druhe dieta a opakuje sa mi problem s krckom a velmi ma bolia vazy maternice.
    Som v 24+6tt a na poslednej kontrole mi moj gynekolog povedal, ze krcok je na pohmat makky, presiakli. Na sono zatial bolo vidno ze nebol skrateny ani sa neotvaram. Dr mi odporucil vaginalne utrogestan a pokojovy rezim. V predchadzajucom tehotenstve som v 28tt mala krcok makky a skrateny uz na 2,5cm, lezala som a rodila som v 39tt.
    Chcem vas poprosit o nazor ako najlepsie postupovat,ci uzivat utrogestan a ako dlho je to mozne.

    Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    kľudový režim nepredlžuje tehotenstvo a je nezmysel ho ordinovať. Krčok je potrebné zmerať ultrazvukom, ak bude kratší ako 25 mm, je potrebné nasadiť do pošvy utrogestan. Pohmatové vyšetrenie je nepresné a má byť doplnené ultrazvukom.
    Ale ak ste donosili prvé dieťa je riziko predčasného pôrodu malé.