• Tvrdnutie brucha

    , Autor: Tinka.2

    Dobrý deň prajem
    Čakám prvé bábätko takze tieto pocity neviem veľmi rozoznať. Posledné 2 dni cítim take tvrdšie bruško začal 25tt hlavne po stranách ako sú rebrá možno trochu vo vrchnej časti. Po stranách cítim pobolievanie akoby ťahavé. Spodok brucha mäkký. Všade sa píše že tvrdnutie trvá chvíľkovo a potom brucho zmäkne ja tento pocit nemám skôr akoby bolo tvrdšie stále oproti tomu aké bolo predtým hlavne teda po stranách. Na poradni som bola pred 5 dňami krčok tuhý uzavretý 3cm.
    Pohyby cítim nižšie v podbrušku akoby klopkanie do mechúra
    Môžu byt tieto pocity tvrdnutia alebo skôr rastu bábätka a celkovo aj naťahovania kože?
    Beriem magnezium 3x2 a Utrogestan večer peroalne.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    utrogestan cez ústa nemá zvysel a magnézium nepredlžuje graviditu. Treba zmerať krčok maternice pomocou ultrazvuku. Ak by sa skracoval, treba podávať utrogestan do pošvy.