• Hnačka

    , Autor: pt_mich

    Dobrý deň, nedávno som tu písala o vonkajších hemoroidoch, ktoré sa samozrejme ešte nestihli preliečiť a začala ma trápiť hnačka. Netrvá dlho, ale znepokojuje ma farba a kŕče v bruchu. Som v 34. týždni tehotenstva a užívam (naordinované gynekológom) Tardyferon 1x denne (pre nedostatok železa v krvi), Magnerot 3x denne (pre tvrdnutie bruška). Dávam si pozor, aby som ich užívala s odstupom najmenej 3 hod. Doteraz som mala stolicu normálnu, skôr zápchu a odkedy som začala užívať železo, bola veľmi tmavá. Táto hnačka je aj napriek železu žltá a sprevádza ju aj bolesť brucha. Teplotu nemám, ani nezvraciam. Do poradne idem o pár dní. Mala by som to riešiť okamžite? Bojím sa o malú. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    hnačku spôsobuje najskôr magnerot, kľudne ho vysaďte, nie je dokázané, že by predlžoval graviditu. Je to zrejme najčastejšie placebo, aké sa u nás používa.