• Jednorazové zvracanie a horucka

    Dobrý deň.
    Nachádzam sa v 7tt tehotenstva. Môj manžel mal dva dni do zadu zvýšenú teplotu 37,3 zvracal a preháňalo ho. Za dva dni bol fit. Akurát ako jemu skončili priznaky tak ja som zvracala raz z posledného jedla. Potom už nič, ale cítim ze žalúdok nie je ešte fit, ale stravujem sa zatail striedmo. Hnacka žiadna, zato sa cítim slabo a teplota sa mi pohybuje od 37,3 - 37,8. Horúčku som zatiaľ nemala. Myslíte že môže ísť o niečo vážne ako listerioza? Môžem použiť na prípadné zrazenie horucky paralen 500? Vôbec mi moje symptómy nedávajú zmysel, okrem teploty a zaludka ma neboli ani hrdlo ani hlava ani nič. Do teraz som žiadny nevoľnosti v tehotenstve nemala. Dokonca sa považujem za človeka ktorý strávi bez problémov všetko. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    takáto zvýšená teplota je v tehotnosti normálna, určite si nedávajte žiadne lieky, kým nemáte nad 38.5
    Ak nemáte prejavy, listerioza je málo pravdepodobná.