• Kvasinková infekcia

    , Autor: Trulinka

    Dobrý deň, som v 27tt a od začiatku tehotenstva ma trápi opakujúca sa kvasinková infekcia. Vybrala som rôzne vaginálne tablety, avšak po čase sa mi tá infekcia opäť vráti. Tentokrát mi gynekológ predpísal Fluco Sandoz 150 mg perorálne. Je to bezpečné pre dieťa? V pribalovom letáku aj na internete som sa dočítala že sa neodporúča užívať v tehotenstve. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    perorálny fluconazol sa v tehotnosti odporúča iba vo veľmi závažných prípadoch, pretože pokusy na zvieratách pri vysokom dávkovaní potvrdili možnosť poškodenia plodu. V 27. týždni je to však málo pravdepodobné. Napriek tomu by som viac odporúčal lokálne opakované liečby, ktoré sú bezpečné, žiaľ v tehotnosti môže mykoza sa vracať opakovane.