• candibene

    Dobry den. Som v 23tt. Uzivala som 2 tyzdne dalacin krem ale asi sa mi po nom premnozili kvasinky. Je to mozne? Od vcera ma svrbi posva,poradnu mam v stredu, tak neviem ci pockat do poradne alebo nieco kupit v lekarni. Canesten 500mg jednorazovo je velka davka,ci lepsie candibene 100 alebo 200mg. A moze kvasinkova infekcia sposobit predcasny porod,myslim zapal plodovuch obalov.Mam aj ranku na krcku. Dakujem

    Dobrý deň,
    vhodný je canesten vaginálny krém, jednorázová dávka v tehotnosti nemusí byť účnná. Kvasinky nesposobujú predčasný porod, ale je vhodné ich preliečiť. Na úpravu pošvovej flory je potom vhodný Lactovag, prevencia návratu infekcí.