• Kvasinková infekcia bradaviek

    Dobrý den.Obraciam sa na Vás s problemom kvasinkovej infekcie bradaviek.Postihlo ma to nečakane.Z netu som sa dočítala,že najčastejšie vznika prenosom z babätka.I ked dcérka má pusu čistú.
    Boli to najbolestivejšie dni,kedy som nezniesla nič čo by sa mi len dotklo prsníkov,dojčenie bola pre mna nočna mora s neskutočnými bolesťami,nepočitajuc popraskané bradavky.
    V prvem rade som to začala liečiť Gencianovou violeťou ale aj Citrovitalom
    T.č. už nemám tie neznesitelné bolesti ,bradavky sa zahojili ale stale ma trápi neutíchajúce svrbenie prsníkov.
    Vyšetrenie u gynekologa som postupila,ale nedozvedela som sa nič ohľadne toho problemu.Zaujímalo by ma z čoho tento problem vzniká,ako mu predísť a veci okolo toho.
    Za odpoved Vám veľmi pekne dakujem.

    Dobrý deň,
    kvasinka je normálnou súčastou našej flóry, žije na slizniciach ako tzv. komenzál, neškodný mikroorganizmus. Za istých okolností sa premnoží a zmení formu existencie a sposobí infekciu. Príčin je viacero, ale často sa to stane bez zjavného dovodu.
    Ak máte ešte stále potiaže, kúpte si canesten vaginálny krém a nanášajte si ho na prsníky po kojení.