• Po amniocenteze

    Dobrý deň pán doktor.

    Tento týždeň po konzultácii s genetičkou som podstúpila odber plodovej vody.

    Chcela by som sa opýtať :
    - koľko dní po amniocentéze sa neodporúča ísť napr. plávať? (pýtam sa kvôli prípadnej infekcii v mieste vpichu).
    - či môžem po cca 10 dňoch absolvovať menšiu túru/prechádzku do nadmorskej výšky cca 1200 m?

    Samozrejme ak sa to neodporúča, určite by som nešla, len chcem vedieť.

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    infekcia z vpichu hrozí iba počas neho a možno bezprostredne po ňom. Dierka po ihle je v podstate okamžite zacelená, takže túra po 10 dňoch (ak sa budete cítiť dobre) by nemala ohroziť vývoj tehotnosti. Plávanie sa nazdávam, že po 7 dňoch je úplne bezpečné.