• Nekompletné výsledky screeningu a amniocentéza

    Dobry den prajem! Som v 17tt tehotenstva a cakame nase prve babatko. Absolovovala som sceering v 13tt aj 16tt. Vysledky testu zo 16tt su negativne, avsak, bohuzial, vysledky krvi z 13tt nebolo mozne spracovat z dovodu poskodenia biologickeho materialu (krv do laboratoria nedorazila vcas). Podla UZV v 13tt bola hodnota NT = 1,5mm.
    Pan doktor mi vysvetlil, ze testy sa musia pozerat vo vzajomnej suvislosti, a teda, aby som si bola ista negativnym vysledkom, mam zvazit amniocentezu. V case narodenia dietatka budem mat 29 rokov a ani v mojej, ani v manzelovej rodine sa nevyskytli ziadne geneticke poruchy. Som trocha zmatena uvedenym postupom a nie som si ista, ze je v mojom pripade amniocenteza naozaj nevyhnutna. Mohla by som Vas poprosit o Vas nazor? Dakujem.

    Dobrý deň,
    tomuto až neverím.
    Takže integrovaný skríning (13. aj 16.) nie je štandardne doporučovaný, lebo nezlepšuje záchytnosť. Preto sa robí buď jeden alebo druhý.
    Ak máte 16. týždeň negatívny, potom nie je indikovaná amniocentéza. Nechápem postup lekára, ak by ste po amniocentéze potratila, tak ho možete žalovať.