• vysledky AFP testov

    dobry de, mam 26rokov a boli my zistene zle AFP testy.moja vaha je teraz 90kg a termin porodu mam 26.10.2011. MS-AFP hodnota 16,3ng/mL 0,52MoM Total hCG hodnota 31,232kiu/L 1,48MoM PAPP-A HODNOTA 2,34MIU/Ml 1,13MoM vysledok skriningu je negativny riziko DS 1v430 riziko NTD 1v7,000 chcela by som vedie vas nazor a ci sa mam strachovat.

    Dobrý deň,
    riziko, že budete mať dieťa s Downovým syndromom je 1:430, znamená to, že jedna žena zo 430 s rovnakými výsledkami má dieťa s DS. Tento výsledok nie je ani pozitívny ale ani negatívny, je to tzv. šedá zóna.
    Máte 2 možnosti, buď amniocentézu (odber plodovej vody), ktorá na 100% určí, či je dieť apostihnuté (riziko potratu po amniocentéze je 1: 200) alebo sa objednáte na superkonziliárny ultrazvuk na tzv. minor markery, kde sa riziko spresní.