• triple tesy

    dobry den,
    v 17 tyzdni tehotenstva som bola na triple testoch, ktore mi vysli pozitivne. Z vysledkov uvadzam len tie, ktore mi p. sestricka stihla nadiktovat do telefonu - ntd 1/20 000, downov syndrom 1/250, riziko downovho syndromu je vyssie podla veku matky 1w720. chcem sa len opytat, ci je v mojom pripade nutna amniocenteza. teraz som v 18-tom tyzdni a mam 31 rokov. je to moje druhe tehotenstvo.
    Viem, ze je to otazka, ktoru by som mala riesit so svojim gynekologom, ale ten je nanestastie na dovolenke.
    Dakujem ze odpoved

    Dobrý deň,
    Váš výsledok znamená, že máte šancu 1:250, že máte postihnuté dieťa. Riziko potratu po amniocentéze je cca. 1:200. Musíte zvážiť, či hodláte toto riziko podstúpiť.
    1:250 je tzv. šedá zóna, nie je to ani pozitívne (to je 1:100) ani negatívne (1:1000). Amniocentéza sa prevádza na žiadosť rodičov. Ešte existuje možnosť expertného ultrazvuku, ktorý zníži alebo zvýši toto riziko (podľa nálezu).