• Preeklampsia

    , Autor: Viera1009

    Dobry den,pan profesor. Zacali mi opuchat nohy a niekedy aj prsty na rukach. Sem tam mam aj pobolievanie hlavy. Trva tobuz asi 2 tyzdne poradnu mam v utorok. Som v 32 tyzdni. Chcem sa spytat,ci nemoze ist o preeklampsiu. Pri tej je vzdy vysoky tlak? Ten zatisl nemam,skor nizsi mam okolo 104 na 69. Dakujem

    Dobrý deň,
    opuchy v tehotnosti sú veľmi časté, príčina je nižší obsah bielkovín v krvi a tým pádom voda z krvi uniká von z ciev do tkanív, po koncentračnom spáde. Pokiaĺ nemáte vyšší tlak nad 140/90, je preeklampsia vysoko nepravideľná, vysoký tlak je základným prejavom tohoto ochorenia.