• Rozmery

    , Autor: Kika779

    Dobrý deň
    Som po transplantacii obličky. V 28tt tehotenstva. Bola som na kontrole. Babätko nárastlo len 15g za týždeň. A na sone mi vysli nasledovné hodnoty. Minulý týždeň bol obvod bruška väčši ????‍♀️Doktorka mi povedala, ze uvidime o týždeň keďže chodím na rizikovú. Prietoky aj placenta sú vraj v poriadku. Ale keď cítam fóra s menším obvodom bruška tak mám veľký strach. Beriem lieky ako ADVAGRAF,PREDNISON,ANOPYRIN.
    HC 262mm
    AC 207mm ( s týmto ma veľmi vystrašila)
    FL 51
    EFW 936G
    PI UmA 0.98,PI MCA 2.06, UmA PI 0.99, UTA 1sin PI 0.93 bez notchu , UTA 0.87 bez notchu, DV PI 0.97 vlna prítomná.

    Dobrý deň,
    je chyba, že Vám niekto robí meranie plodu každý týždeň, pretože bežná chyba merania je 3 mm, čo je práve normálny nárast parametrov za 7 dní, čím samozrejme vznikajú nezmysly a zbytočné obavy. Meranie plodu ultrazvukom sa má robiť s odstupom minimálne 14 dní.
    Ako žena po transplantácii obličky určite patríte do starostlivosti rizikovej poradne v najbližšom perinatálnom centre, ak ste z okolia Bratislavy, určite sa môžete prihlásiť aj k nám, do Ružinovskej nemocnice.