• Kŕčok maternice

    , Autor: Peťa0104

    Dobrý deň,
    rada by som sa opýtala. Som v 26tt. Na kontrole mi pani dr merala kŕčok. Má 3,35 CM. Povedala mi, že ak klesne pod 3cm pôjdem na hospitalizáciu. Nie je to veľmi prisne? Pri prvej dcérke som v 30tt mala kŕčok 2cm a mala som kludovy režim a liečbu doma. Dr mi povedala, že sa mám šetriť , mať kludovy režim. Pri skoro 3 ročnej dcérke nie je možné mať prísny kludovy režim. Je potrebné pri takej dĺžke krčka mať prísny kludovy režim? Je to také zle? Ostatné parametre sú všetky v poriadku. Kŕčok je tvrdy..... Je potrebné vylúčiť aj pohlavný styk? Uškodit môže aj samotný orgazmus pri inom vyvrcholení ako je pohlavným stykom? Ešte posledná otázka. Mám časté svrbenie v tomto tehotenstve, brala som už aj clotrimazol aj macmiror, teraz beriem fluomizin a masť fungicidin. Môže aj práve toto svrbenie skracovať kŕčok maternice?
    Ďakujem za informácie
    Peta

    Dobrý deň,
    hospitalizácia neznižuje riziko predčasného pôrodu ani u žien, ktorým naozaj hrozí.
    Hranica, kedy je potrebné niečo robiť je 25 mm, merané ultrazvukom - vaginálnou sondou. Ak by ste mala kratší krčok, tak sa podáva vaginálne progesteron, ale hospitalizácia nie je vždy nutná. Pohlavný styk ani orgazmus neškodí. Rovnako ani vaginálna mykoza nespôsobuje zmeny nálezu na krčku.