• herpes

    Dobrý deň pán doktor.
    Prekonala som zápal prsníkov presne 3 týždne po pôrode. Užívala som sumamed a vysoké teploty mi ustúpili do 2 dní. Hneď nato ako som bola schopná starať sa o svojho synčeka som si ho vybozkávala a ešte v ten deň sa mi vyhodili na pere hneď niekoľko herpesov. Je to pre 3 týždňové dieťatko nebezpečné? Teraz si dávam pozor dodržiavam max. hygienu...ale predsa nemôže sa dieťatko nakaziť? Ako dlho je herpes na pere infekčný?
    Ďakujem Vám za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak ste nemala výsev, tak ste nebola infekčná, plod má od Vás protilátky, preto by nemal byť ohrozený. Vy ste infekčná dovtedy, kým máte mokvavý výsev.