• otazka..

    Dobry vecer,
    to znamena,ze ak by plod mal z tychto vyvojovych chyb(ziadna branica,zaludok,crievka v hrudnej dutine...) z ALF by vysli zle hodnoty krvy?
    za Vasu odpoved Vam dakujem

    Dobrý deň,
    vysoké ALP v plodovej vode a potom aj v krvi matky býva v prípadoch, kedy nervové tkanivo alebo pobrušnica sú v kontakte s plodovou vodou. Znamená to, že ak je rázštep chrbtice alebo brušnej dutiny, ktorý nie je krytý kožou a orgány obmýva plodová voda, tak sa z týchto orgánov vylučuje AFP do plodovej vody vo zvýšenej miere.
    Pri rázštepe bránice nie je porušená koža plodu a AFP nebýva zvýšené.