• Viac otázok

    Dobrý deň. Mám na vás viacero otázok. Momentálne som v 29 tt., v 22 týždni mi bola robená serkláž kvôli skracujúcemu sa krčku, a tiež sa moje predhcádzajúce tehotenstvo skončilo v 28 týždni. Steh po serkláži zatial drží, občas mi tvrdne brucho, ked si dlhšie neľahnem. Mám nariadený kludový režim, neviem všqak, čo to presne znamená. Snažím sa poležať si aspon trikrát dene po hodinu, chodievam na prechádzku na cca hodinu. Mám dvojročného synčeka,takže sa o neho musím akotak starať.Mô"že prechádzka uškodiť? ALEBO Znamená kludový režim iba ležať. Ked ležím viac, dosť ma pobolieva chrbát, niekedy sa nemôžem anij otočiť. Okrem toho ma pobolieva v podbrušku - jazva po sekcii.. njiekedy nič a niekedy sa to nedá vydržať. Je to normálne?
    Beriem magne B6 tirkrát denne, nemôže uškodiť? ani vo vačšom množstve?
    Dalej ma zaujíma glukozový test, všade píšu, že sa má robiť do 28 tt, mna však objednali až na 32 tt. Má vôbec zmysel robiť test v takotmto štádiu tehotenstva? Môžem ho odmietnuť?
    Môžem sa otvárať aj ked mám nakrčku steh? alebo steh sa rozletí? bojím sa totiž, že sam i rozbehne pôrod skôr, pri prvom tehotenstve som prišla do nemocnice úplne bez bolestí a bola som otvorená na štyri palce...
    dakujem vopred za odpovede

    Dobrý deň,
    o tom sa musíte poradiť s Vašim lekárom, ja osobne Váš nález nevidím a neviem ako drží steh po cereclage.
    Ja osobne orientačné radím pacientkám pri kľudovom režime - vačšiu času polihovať a prechádzku iba v prípade, že im nerobí problém (bolesti, tlaky, tvrdnutie brucha).
    Aj o bolestiach v jazve informujte lekárá, vhodný je ultrazvuk jazvy. Teoreticky ak by ste mala kontrakcie tak pri serkláži je jazva po sekci ohrozená.