• Gestóza

    Dobry

    Som momentálne v 35.TT ( konkrétne 34/2 ). Pred dvoma týždňami mi gynekológ nasadil Magnezium, NOSPA - 2x denne a Macmiror - 1x denne, kvôli tomu že je tam niečo pre " špic prsta ". Povedal : Krčok zatiaľ drží , ale je tam trochu otvorenie pre špic prsta. o 2 týždne som prišla na kontrolu a môj tlak bol 145/95, bez bielkovín v moči. Okamžite ma odoslal na sledovanie do nemocnice, s natočením CTG záznamu. V jeho pokeci pre ambulanciu rizikovej gravidity bola napísane- krčok takmer spracovaný, pre špic prsta, nález na pôrodných cestách a dg. gestóza. Na druhý deň som prišla znovu na kontrolu - kde sa malo rozhodnúť nastúpiť do nemocnice alebo nie - tlak bol ale už iba 120/90, CTG v obidvoch prípadoch v poriadku, bez bielkovín, nález palpačne normálny pre 3-rodičku, prietoky v poriadku ( mala ma už 2600g ). Poslali ma domov. Dnes ráno som sa zobudila s napuchnutými rukami aj nohami - iné problémy nemám ( trochu bolesti v chrbte večer , ale po nospe prestanú ) . Mám vyhľadať znovu nemocnicu nech sa na to pozrú? Hrozí nejaký predčasný pôrod ? Je pravda , že v ten deň čo som lietala po doktoroch som nič nepila ani nejedla - mala som totiž aj skúšky - tak som bola viac vystresovaná. Gestózu som nemala ani v jednom tehotenstve - iba v prvom som mala Edémy a Tlak 140/100 - ale to bolo už v 39 . TT a hneď mi indukovali pôrod. Môže existovať gestóza bez bielkovín v moči, len s edémami a KT ?
    je tu viac otázok, možno primitívne , ale asi by som sa vašou odpoveďou trochu ukľudnila, alebo bola k sebe trochu viac šetrná - moja stredná dcéra ešte nemá 2 roky, čiže fungujem na plné obrátky.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    vyšetrenie moči papierikom nie je presné, my robíme štandardne zber moči za 24 hodín. Vhodné je vyšetrenie krvi na niektoré parametre.
    Preeklampsia je veľmi závažná a zákerná, určite je namieste opatrnosť.