• doplnenie opuchy, KP

    Dobry den chcela by som ešte par otazok na tu polohu a opuchy. vzhladom k tomu že moja lekarka ktora mala byt pri porode odchadza v tom čase na dovolenku tak som si dohovorili s primarkou termin mam 19.8. A som v 37tt, mam pocit že babetko sa mi otočilo priečne doteraz bolo KP a ndufam že by sa ešte otočilo zadočkom, chcela by som rodit cis.rezom kvoli tomu že som prvorodička, prve som potratila, a ešte k tomu ta gestoza a tlak, užívam sice lieky od tlaku dopegyt. Aký je vaš nazor ona skor uprednosnuje spontanny porod ako ju mam presvedčit k sekcii dost sa bojim tak a citim že babo je uložene v hornej časti maternice. Na poslednoim vyšetreni som bola otvorena iba na špičku prsta. kvoli gestoze som bola do od 21.-24.7 hosúpitalizovana. A tam mi primarka povedala že keby nastali nejake komplikacie pri porode vedia zoirganizovat sekciu tak dlho to trva to zorganizavanie sekcie nemože sa za ten čas babo zadusi t alebo niečo ine? Poradte mi prosim čo mama robit ja sa bojim že pridem aj to babo kedže prve som potratila. ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak ostáva plod zadočkom dole tak lekári dajú aj na Vaše želanie, ohľadne vedenia porodu.
    Závisí na veľkosti plodu aj na jeho presnej polohe.