• cisarsky?

    Dobry,den,som v 32tyzdni gravidity, uz dlhsie mam diagnozy ako:hypertenzia 3stupna podla WHO,hypofunkcia stitnej zlazy,sinusova tachykardia,insuficiencia srdcovej chlopne,astma bronchiale,a ine a a najnovsie sa pridala aj gestoza,vsetky choroby su liecene liekmi a a sprejmi,uzivam aj ine prenatalne vitaminy a zelezo,chcem sa spytat,ci vzhladom na diagnozy mi lekar nariadi normalny porod,ktory si myslim ze je pre mna nebezpecny alebo cisarsky rez,ktory je bezpecnejsi.Chcela by som vediet vas nazor. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    je potrebný dokladný nález alergologa a kardiologa, ktorí posúdia stav Vášho srdca a pľúc a na základe toho doporučia sposob vedenia porodu.
    Cisársky rez može byť pre Vás za určitých okolnosti nebezpečnejší ako spontánny porod, ste vysoko riziková pacientka, určite by ste mala rodiť na klinickom pracovisku.