• opuch

    dobrý deň,
    pán doktor prosím Vás o názor. som v 29.tt a cca mesiac mám dosť výrazný opuch,asi 5 cm hrču v "inguine"(tak to nazval môj gynekolog :-). pri vyšetrení chirurg zistil, že to je varikozny komplex a predpísal mi 2x denne DETRALEX a tehotenské pančuchy. aký je Váš názor? neškodí DETRALEX bábetku? budem môcť klasicky rodiť, nehrozí mi cisársky? zatiaľ mám pocit, že sa mi tá hrča zväčšuje a čím ďalej ma to viac bolieva...
    ďakujem

    Dobrý deň,
    detralex dávame bežne na krčové žily, spevňuje cievnu stenu a tehotnosti neškodí.
    Cisársky rez nie je potrebný, závsí však na rozsahu varixov.