• vysoky tlak a pulzy

    Dobry den pan doktor chcela by som sa opytat na vas nazor. Som v 38tt od 25 tyzdna mam vysoky tlak okolo 140/85 a viac bol aj 150/90 pred tehotenstvom som sa liecila kvoli vysokym pulzom tachykardii teraz ako tehotna mavam pulzy okolo 110 az 130. V 37 tyzdni som mala aj neskutocne opuchnute nohy a bielkovinu v moci, zlakla som sa ci to nieje preeklampsia ale v 38 tt uz bielkovina v moci nebola. Myslite ze mozem rodit spontanne alebo by bolo dobre zvazit cisarsky?

    Dobrý deň,
    určite by bolo potrebné stav dovyšetri´t, lebo preekalmpsia je možná a pravdepodobná. A podľa výsledkov sa určí, či je potreba porod vyvola´t, alebo je to také akútne, že bude potreba rodiť okamžite.