• trombofilia

    , Autor: romana699

    Dobrý den pan doktor. Bola som na vysetreni na hamatologii,som v 24.t. Zistili mi vrodenu a ziskanu trombofiliu s predispoziciou k tromboembolizmu,kardiovaskularnemu ochoreniu a tehotenskym komplikaciam.
    - hyperkoagulacia vo vnutornom systeme hemostazy
    - hyperfibrinogenemia
    - aktivacia fibrinolyzy
    - vysoka aktivita FVII 212,8
    - mutacia FXII C 46T heterozigotna forma ( FX 128,78 , FXI 107,26 , FXII 117,54 , FXIII 141,99
    - mutacia PAI-1 heterozygotnaforma
    - susp.APS,pozitiva APA
    - varixy DK
    - AB.-:1 v 4,tyzdni druheho tehotenstva
    Pani doktorka mi predpisala inj.Fraxiparin 0,3ml 3x v tyzdni.
    Chcela by som sa spytat,ci môzem potratit s takou diagnozou v neskorsom stadiu tehotenstva. Pani dr. mi naznacila,ze v 8,mesiaci sa môze v tychto pripadoch potratit,alebo predcasne porodit. A v tych skratkach sa vôbec nevyznam.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    musím priznať, že aj mne je Vaša diagnóza záhadou. Inak čiastočná hyperfibrinogenémia a aktivácia fibrinolýzy je v tehotnosti normálna, závisí na konkrétnych hodnotách, ktoré neuvádzate.
    Riaďte sa doporučeniami hematologičky, osobne si myslím, že už by nemalo hroziť nič.