• Leiden mutacia

    Dobry den, bola mi zistena vrodena trombofilia-mutacia Leiden. som v 7 tyzdni tehotenstva, mam 38r a je to moje prve tehotenstvo. predtym som ziadne komplikacie suvisiace s trombozou nemala. Konzultovala som to s viacerymi hematologmi len nazor na prevenciu sa lisi, preto by som chcela poziadat o Vas nazor. v Tomto pripade je lepsie brat preventivne injekcie alebo len monitoring u hematologa? Dakujem

    Dobrý deň,
    závisí aj na type mutácie, ak máte tzv. heterozygotnú konšteláciu, tak je to ľahší typ a profylaxia injekciami nie je nutná, iba ak by ste mali v minulosti trombozu, ktorú popierate.
    Pri homozygotnej konštelácii sa profylaxia obvykle odporúča.