• trombofilia a utrogestan

    dobrý deň,
    chcem sa vas opytat, mam trombofiliu faktor V leiden heterozygot, moment. som v 5 tyzdni tehotenstva, v krvi mi bolo zistene hcg 9000 jednotiek, na sone zatial len gestacny vak.
    dr. mi predpisal okrem fraxiparine 0,3 aj utrogestan 3 krat denne 2 tabletky vkladat.
    je tento postup liecby spravny, moze sa uzivat utrogestan v pripade trombofilie?
    taktiez prosim o vas nazor, co sa tyka nalezu na sone, je v poriadku vzhladom na vysku hcg a 5 tt. tehotenstva?

    Dobrý deň,
    utrogestan sa pri trombofíli može, HCG je úplne zbytočné vyšetrovať, aj tak sa s tehotnosťou nedá nič robiť, stačí iba ultrazvukové sledovanie, ak plod odumrel, tak sa potratí, nijako sa to nedá ovplyvniť.