• Plegomazin

    Dobry den, chcem sa opytat ci je liek plegomazin v tehotenstve bezpecny a ako dlho sa moze brat?Dakujem

Podobné otázky

  • cervix

    Pekný deň p. doktor, ja mám na Vás prosbu o názor. Som v 32 tt a krčok mi včera lekár ultrazvukom nameral na 30 mm a predpísal 1/2 tbl Plegomazin 25mg na noc a kľudový režim. Teraz sa stresujem, či porodím skôr, je to moje druhé tehotenstvo, prvé sa skončilo sekciou v priebehu porodu, kvôl tvárovej polohe. Hrozí mi nemocnica a tie lieky neškodia bábätku? Ďakujem a prajem pekný deň.

  • Plegomazin 100mg

    Zdravim Vas moja otazka je trošku komplikovana no pekne odzačiatku.
    moja manželka je v tretom mesiaci tehotenstva no predtym ochorela a ma polymorfnu poruchu osobnosti s priznakmi schizofrenie,liečila sa rok, uživala tablety Mollome a Abylify...bola v pohode a všetko bolo normalne no ked zistila že je tehotna vynechala lieky, po dvojtýždnovom pobyte na psychiatrii jej doktor predpisal Plegomazin.Čital som že sa použiva v malych davkach, no moja manželka ho ma uživat každy večer jednu tabletku 100mg do 4 mesiaca tehotenstva, uživa ho už mesiac.Tento liek sa nesmie uživat v tehotenstve neubliži to dietatu v tuto dobu a v takej davke??

    Dobrý deň,
    Plegomazín sa v tehotnosti používa a je bepečný, v tehotnosti sa používajú rozne antipsychotiká a sú oskúšané, dohodnite sa s psychiatrom.
    Vhodné by bolo však dokladné ultrazvukové sledovanie plodu.

  • lieky

    dobry den pan doktor, od 32tt beriem plegomazin na caste tvrdnutie brucha - stvrt tablety vecer a k tomu 2x2 magneroty denne (rano a vecer). teraz som 34+3tt. chcela by som sa spytat, dokedy je mozne (alebo nutne) tieto lieky uzivat. nemohli by potom porod napriklad spomalit alebo oddialit? za odpoved vopred dakujem.

  • Plegomazin alebo diazepan?

    Dobrý deň,
    zase by som potrebovala radu. Proti tvrdnutiu brucha mi najprv dávali v nemocnici plegomazin, ale potom môj gynekológ mi predpísal diazepan. Potom od iného gynekológa som sa dozvedela, že diazepan by sa nemal brať vôbec počas tehotenstva. Ale že vraj aj plegomazin môže mať negatívne účinky na dieťa. Ktoré tabletky mám brať? Bude vadiť, keď vôbec nebudem brať ani jednu z nich? Magnézium užívam pravidelne.
    Ďakujem za odpoveď

    S pozdravom
    Marianna

    Dobrý deň,
    je to úplne jedno, obe sú bezpečné pri normálnom dávkovaní. My upredňostňujeme plegomazín, ale dávame ho iba v nemocnici večer, pretože tam majú ženy problém zaspať s príliš sa sledujú. Doma ho dávame iba výnimočne, tam stačí sledovať Novu alebo Markízu a tehotná má hneď iné problémy ako tvrdnutie brucha. A po správach pri prvom filme zaspí ako mimino.