• Plegomazin alebo diazepan?

    Dobrý deň,
    zase by som potrebovala radu. Proti tvrdnutiu brucha mi najprv dávali v nemocnici plegomazin, ale potom môj gynekológ mi predpísal diazepan. Potom od iného gynekológa som sa dozvedela, že diazepan by sa nemal brať vôbec počas tehotenstva. Ale že vraj aj plegomazin môže mať negatívne účinky na dieťa. Ktoré tabletky mám brať? Bude vadiť, keď vôbec nebudem brať ani jednu z nich? Magnézium užívam pravidelne.
    Ďakujem za odpoveď

    S pozdravom
    Marianna

    Dobrý deň,
    je to úplne jedno, obe sú bezpečné pri normálnom dávkovaní. My upredňostňujeme plegomazín, ale dávame ho iba v nemocnici večer, pretože tam majú ženy problém zaspať s príliš sa sledujú. Doma ho dávame iba výnimočne, tam stačí sledovať Novu alebo Markízu a tehotná má hneď iné problémy ako tvrdnutie brucha. A po správach pri prvom filme zaspí ako mimino.