• Plegomazin 100mg

    Zdravim Vas moja otazka je trošku komplikovana no pekne odzačiatku.
    moja manželka je v tretom mesiaci tehotenstva no predtym ochorela a ma polymorfnu poruchu osobnosti s priznakmi schizofrenie,liečila sa rok, uživala tablety Mollome a Abylify...bola v pohode a všetko bolo normalne no ked zistila že je tehotna vynechala lieky, po dvojtýždnovom pobyte na psychiatrii jej doktor predpisal Plegomazin.Čital som že sa použiva v malych davkach, no moja manželka ho ma uživat každy večer jednu tabletku 100mg do 4 mesiaca tehotenstva, uživa ho už mesiac.Tento liek sa nesmie uživat v tehotenstve neubliži to dietatu v tuto dobu a v takej davke??

    Dobrý deň,
    Plegomazín sa v tehotnosti používa a je bepečný, v tehotnosti sa používajú rozne antipsychotiká a sú oskúšané, dohodnite sa s psychiatrom.
    Vhodné by bolo však dokladné ultrazvukové sledovanie plodu.