• streptokok agal.

    Dobry den, pan doktor. Chcela by som sa spytat, uz predtym som Vam pisala, ze mam
    streptokoka agal. v posve. Bol mi zisteny v 10tt, lekar liecil betadinom, a teraz v 31tt tam bol opat, lekar povedal, ze ak tam bude aj v 36tt ( co pravdepodobne bude ), tak mi daju pri porode ATB. Pri poslednej kultivacii mi boli zistene aj kvasinky candida. Lekar mi dal MACMIROR 500 na vkladanie. Uz predtym som sa stazovala na stazene mocenie, ale chemicky bol moc vzdy cisty, dokonca aj sedimentacie boli negat. V utorok som predsa len poziadala o kultivacie mocu. Z kultivacie vyslo, ze mam streptokoka agal. v moci. Moc som naberala do cistej sterilnej ampulky, predtym som sa dokladne umyla zospodu, ale chcem sa spytat, kedze si vecer vkladam macmiror do posvy, rano pochopitelne steka, aj ked som sa umyla, aj tak sa mi dostal do mocu. Je mozne, ze ten streptokok sa dostal takymto sposobom do mocu? Uz 8 rokov sa liecim na infekty mocoveho mechura ( klebsiella pneumoniae, e-coli ), ale nikdy som nemala v moci streptokoka, aj ked v posve som ho mala. Lekar mi dal dnes ne ten nalez v moci OSPAMOX 500. Dakujem za skoru odpoved.

    Dobrý deň,
    preto sa streptokokus v pošve nelieči, lebo sa VŽDY vráti. Samozrejme, ak je v moči, tak je potrebná antibitoická liečba, moč má byť sterilný.