• streptokok

    Dobry den, pan doktor, uz som Vam pisala ohladom streptokoka v posve. Minuly tyzden - 30tt, mi prisli vysledky z kultivacie a streptokok agal.tam bol znova, doktor povedal, ze mi potom bude robit testy opat v 36 tt, ale mala som tam aj kvasinky candida, nechapem, predtym som to nemala a sex s manzelom nemam, hygienu dodrziavam. Doktor mi dal na preliacenie macmiror 500 complex, trapi ma vsak pobolievanie mocovej rury na samom spodku, chcem sa opytat, v minulosti som mavala infekty mocovych ciest ( e-coli, klebsiella pneumonie¨), ale to som mavala ine bolesti pri moceni. Je mozne, ze mam mocovu ruru podrazdenu tymi kvasinkami, alebo je mozne, ze mi presiel streptokok do mocovej rury? Uz predtym som mala stazene mocenie, urobili mi sedimentacie, kt. boli negativne,cize absolutne ziadne zapalove zmeny, ale kultivacie mi nerobili. Streptokok v moci sa da zistit len kultivaciou? Doktor mi povedal, ze streptokok v posve moze dieta ohrozit len pri porode, ale co ak je streptokok v mocovej rure, moze ohrozit dieta? Este sa chcem opytat, pri porode, ak je pritomny streptokok sa davaju do zily antibiotika, a ak sa nestihnu podat vcas a dieta pride do kontaktu s bacilom, co sa mu stane? Bojim sa o svoje dietatko.

    Dobrý deň,
    Streptokok agalactiae je NORMALNOU POŠVOVOU FLOROU u cca. 30% žien a nie je treba ho liečiť, ak je v pošve, ak je v moči to je niečo iné. Ak Vás aj preliečia do 6. týždňov sa Vám aj tak vráti.
    Až pri porode je potrebné da´t antibiotiká.