• Priberanie v tehotenstve.

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako je to s priberanim v tehotenstve, keďže všade na internete o tom píšu vždy niečo iné. Momentálne som v 18tt a od začiatku tehotenstva som pribrala len jedno kilo!Teraz mám 62kg a moja výška 168cm. Bruško mi rastie povedala by som, že na piaty mesiac tak akurát. Pohyby už cítim. Nezvraciam ani na začiatku som nezvracala. Čo sa týka stravovania jem dostatočne, podľa môjho názoru aj o niečo viac ako pred tehotenstvom. Len sa mi zdá, že ten prírastok na váhe je strašne slabý. Pri prvom dieťati som pribrala za celé tehotenstvo 9 kg, pri druhom 30 kg, preto sa mi terajší prírastok hmotnosti vôbec nepáči. Môže to byť problém?

    Dobrý deň,
    teraz sa už na to vobec nehráme. Dokonca sú opačné trendy, ak žena naberie viac ako 15 kg, naberá potom iba tuk, ktorý po porode jej zostane a ťažko sa zhadzuje.
    Priberanie sa sledovalo v časoch, kedy nebol k dispozícii ultrazvuk a na základe prírastku váhy sa usudzovalo, či dieťa prosperuje. Žiaľ mnohí gynekológovia otvorili naposledy knihu práve v tých časoch a preto pacientky rozne stresujú kvoli váhe.
    Nič sa nedeje, priemerný prírastok v gravidite je 12 kg, ale ide o priemer, a može to kolísať rozne. Vašich 30 kg Vám zrejme čiastočne zostalo apreto teraz priberáte menej.