• dovolenka

    Dobry den. Preco je problem s lietanim v 5-6 mesiaci? V tom egypte som sa skor obavala infekcie... dakujem

Podobné otázky

  • Dovolenka v 2 trimestri a vyplachy

    , Autor: marymaria

    Dobrý deň,

    Som v 23 TT, o 2 týždne sa chystáme na dovolenku k moru (Grécko).

    Odporúčate na niečo dať pozor ?
    Zatiaľ bezproblémové tehotenstvo, nižšie uložená placenta.

    Uvažujem nad špeciálnymi tamponmi na plávanie a prípadne nejakým vyplachom pošvy, je napríklad vhodný Rosalgin Easy preventívne ?

    Ďakujem vopred

    Dobrý deň,
    Grécko je súčasťou našej vlasti (EU) takže akoby ste stále doma :).
    Netreba žiadne špeciálne opatrenia, pred letom sa poriadne napite, aby ste boli dostatočne zavodnená a počas letu cvičte nohy v kolenách. Kúpanie v mori a jazerách nezvyšuje riziko porúch vaginálnej mikrobiálnej flóry.
    Inak ak by ste chceli o režime počas dovolenky viac, v knihe Pôrodníctvo pre každého tomu venujem pomerne veľa priestoru.

  • dovolenka

    Dobry den. Je v 5-6 mesiaci bezpecna dovolenka do Egypta? Su tam zname tie problemi s hnackami a vracanim. Neviete nahodou aka bakteria je za tym a ci by ohrozila plod ci tehotenstvo keby ju chytim? Dakujem krasne

  • Dovolenka

    Dobrý deň,
    poprosila by som Vás o názor na dovolenku do cca 22-23 týždňa tehotenstva na lodi ( cca 10-12 dní, zastávky sú aj v Afrike). Do mesta odkiaľ loď vypláva/dopláva je doprava letecká (let je však krátky). Jedná sa o európsku spoločnosť a strava je zabezpečená na lodi.
    Podmienkou spoločnosti je ukončený max. 23 týždeň gravidity. Poprosím Vás o radu, či je podľa Vás táto forma dovolenky bezpečná, alebo mám ísť radšej na plaváreň :)
    Alebo tento typ dovolenky nevylučujete, len by som mala vybrať čisto európske krajiny?
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    M.

    DObrý deň,
    ťažko povedať, problém lode je v tom, že je lekárska starostlivosť na pevnine a pri nejakej závažnej tehotenskej komplikácie lodný lekár je zrejme pomerne malá pomoc. Inak však nevidím dovod, akým by plavba mohla tehotnosť ohroziť, snáď iba tie zástavky v afrike, hrozba infekcii.

  • dovolenka

    Dobry den pan doktor. Chcela by som sa Vas opytat jednu otazku. S manzelom a dcerkou ideme na dovolenku do Besenovej - hlavne kvoli dcerke, aby sa vysantila vo vode. Chcela som sa Vas opytat, mozem sa kupat s nou, dovolili by ste mi to, neodporucili by ste mi to, alebo vyslovene zakazali? - som v 4. mesiaci tehotenstva. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    Bešeňová je ohromná, som sa tam vyšantil s Esterkou dosýtosti, ten strieborný tobogáň vnútri je ohromná zábava, až ma pani plavčíčka musela upozorniť, že nemám robiť pre Esterku tunel z noh a nemám sa šplhať hore oproti nej. Aj tí Poliaci sa tam dajú vydržať.
    Takže nie sú námietky proti kúpaniu v termálnych kúpeľoch, jedine pozor na to, že v tehotnosti je zhoršená termoregulácia a može Vám prísť nevoľno v teplej vode.
    Preventívne si možete po kúpaní zaviesť čípok Lactovag, ktorý obsahuje laktobacily. Je to prevencia pred pošvovou infekciou.

  • dovolenka a prve tt gravidity

    dobry den prajem, chcem sa poradit ci je vhodne kupanie sa v mori a opalovanie sa v uplnych zaciatkoch tehotenstva, lebo nejako nam to vyslo skor ako sme planovali a dovolenka je zajednana uz davno. taka asi smiesna otazka, ale prve tehotenstvo som mala dost tazke, teraz uz mam obavy aj zt oho, co je asi celkom vporiadku. a este otazocka - odporucate uzivat nejake vitaminy a pod.? mavala som problemy s anemiou slabou, dlhsie som nebola na kontrole, planovala som uzivat aj kyselinu listovu vopreda ale akosi som to nestihla. ma to vyznam este si to zacat davat? vdaka krasne leto!

    Dobrý deň,¨
    pobyt pri mori je vítaný, problém by bol v tropickej oblasti, kde hrozia hnačky a iné infekcie.
    Vitamíny nie sú potrebné, stačí normálna výživa.