• urea a myko

    Dobry den. Rada by som sa vas opytala ci je ureaplazma a mykoplazma nebezpecna v tehotenstve a ci je pravda ze zapricini zapal plod. obalov pripadne predcasny porod. Som v 3 mesiaci,pytala som sa sa na to sestricky ci sa robia na to odbery a ona ze nie. Tiez nechapem preco sa nerobia odbery na trichomonazy a ine choroby ktore mozu ohrozit tehotnost,alebo sa dieta nakazi pri porode. Vytery sa robia len na zakladne veci..dakujem za odpoved

    DObrý deň,
    niektoré štúdie dokázali zvýšené riziko predčasného porodu pri pozitivite ureaplaziem a mykoplaziem, avšak výsledky nie sú presvedčivé, hlavne je sporný priaznivý efekt liečby. Odbery sa na to nerobia, lebo naozaj je riziko sporné a aj celoplošný skríning by nepriniesol zlepšenie výsledkov tehotnosti a bol by príliš nákladný. Mimochodom skríning na uvedené ochorenia nie je zavedený nikde na svete.
    Avšak samozrejme si možete tieto odbery vyžiadať a zaplatiť.