• Serkláž a pôrod

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať:15.1.2010 mám termín pôrodu, ešte v septembri som podstúpila serkláž lebo sa mi skracoval krčok - ma 1,5 cm.Včera som bola na poradni, steh idem vybrať o týžden v stredu a povedali mi pri vyšetrení aj na ultrazvu´ku že hlavička je veľmi nízko ale že steh nie je napetý. Myslíte si že ešte ten týžden vydrží a ked mi ho vyberú neporodím hned ked je hlavička tak nízko?A keby som začala rodiť a mám ešte steh nebol by to problem? Jasné že by som hned šla do nemocnice.Ďakujem Vám za odpoved.

    Dobrý deň,
    nikto Vám nemože povedať, či porod bude skor, ale ak by sa rozbehol, tak ho steh pri serkláži neudrží. Preto sa nemožem vyjadriť ako dlho udržíte plod po vybraní stehu.