Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tardyferon fol

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň p.Dr.Chcela by som sa opýtať s čím kombinovať Tardyferon fol?Teraz som v 21tt a testy ukázali, že som anemická. Môj gynekolog mi predpísal Tardyferon a povedal že to mám brať spolu s calciom. Hned mi predal aj Coral calcium Star/s kt. on robí/.Lenže v letáku som čítala, že nemám užívať železo spolu s mliekom a ml. výrobkami, čier. čajom, cereál. a pod. Tak teraz som z toho ?.Okrem toho mi odporučil a tbl.pre tehotné. Takže beriem 3 kapsule a neviem aké časové intervaly mam medzi nimi robi. Ďakujem za rady.

Podobné otázky

 • Tardyferon fol a prvých trimester

  , Autor: Hanycka89

  Dobry deň,

  Lekár mi predpísal liek na zvysenie železa Tardyferon fol. Užívam ho cca 20 dní. Som v prvom trimestri - momentálne 11t. Nie je tento liek nebezpečný v prvom trimestri?

 • Tardyferon Fol

  , Autor: lilinka81

  Dobry den,..chcela by som sa opytat,ci mozem uzivat Tardyferon Fol na zaciatku tahotenstva,od 1. dna?
  Dakujeem

 • zrýchlený pulz

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pán doktor, chcela by som poprosiť o radu. Som v 34. tt a už nejaký čas mi v poradni namerajú zrýchlený pulz. Tlak mám v norme. Lekárka povedala, že by som ho nemala mať taký rýchly, občas si ho zmeriam aj doma, väčšinou je v norme, ale stáva sa, že je aj 132 a pri tom mám aj dýchavičnosť. Lekárka povedala, že mi plod asi tlačí na nejaké nervy a ak je tlak v poriadku, tak sa nič nedeje. Vyšetrenie srdca bolo ok. Mám miernu anémiu (107 hemoglobín). Môže to nejako uškodiť plodu? Čítala som, že zrýchlený tep môže byť aj kvôli zväčšenej štítnej žľaze, nikdy som s ňou problémy nemala. Ak by to tak bolo, môže to uškodiť dieťaťu? Beriem Pregnium (jód 150) a Tardyferon Fol. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  prechodne zvýšený pulz je najčastejšie psychického rázu, to by súviselo aj s tou dýchavičnosťou.
  Plodu to neškodí a po porode sa to upraví, pre istotu je možné spraviť EKG.
  Pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy je rýchlejší pulz stále a halvne v tehotnosti je normálne zvýšená hladina jej hormónov.
  107 hemoglobín je nižší, norma je 115, ale nič hrozné to neznamená.