• zrýchlený pulz

    Dobrý deň, pán doktor, chcela by som poprosiť o radu. Som v 34. tt a už nejaký čas mi v poradni namerajú zrýchlený pulz. Tlak mám v norme. Lekárka povedala, že by som ho nemala mať taký rýchly, občas si ho zmeriam aj doma, väčšinou je v norme, ale stáva sa, že je aj 132 a pri tom mám aj dýchavičnosť. Lekárka povedala, že mi plod asi tlačí na nejaké nervy a ak je tlak v poriadku, tak sa nič nedeje. Vyšetrenie srdca bolo ok. Mám miernu anémiu (107 hemoglobín). Môže to nejako uškodiť plodu? Čítala som, že zrýchlený tep môže byť aj kvôli zväčšenej štítnej žľaze, nikdy som s ňou problémy nemala. Ak by to tak bolo, môže to uškodiť dieťaťu? Beriem Pregnium (jód 150) a Tardyferon Fol. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    prechodne zvýšený pulz je najčastejšie psychického rázu, to by súviselo aj s tou dýchavičnosťou.
    Plodu to neškodí a po porode sa to upraví, pre istotu je možné spraviť EKG.
    Pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy je rýchlejší pulz stále a halvne v tehotnosti je normálne zvýšená hladina jej hormónov.
    107 hemoglobín je nižší, norma je 115, ale nič hrozné to neznamená.