• nepostupujuci porod

    Dobrý deň, pán doktor.
    V prvom rade Vám chcem podakovat za mnozstvo uzitocných odpovedí, ktorými ste mi už odpovedali na moje otázky. A zároveň prikladém ďalšiu.
    Som v 31. tt a začínam sa zaujímať o môj pôrod. Prvá tehotnosť musela byť ukončená cisárskym rezom, nakoľko pôrod ani po vyvolávaní (tabletkami do pošvy) nepostupoval, resp. sa nerozbehol. Čakalo sa vlastne až od polnoci, kedy mi bola zavedená prvá tabletka do 11,30 kedy sa rozhodli pre sekciu. To bolo v októbri 2007.
    Teraz mi pôrod vychádza na koniec septembra, čiže odstup je 2 roky. Chcem sa spýtať, či sa takýto stav musí opakovať, resp. či je väčšia šanca že bude musieť opäť pôrod prebehnúť sekciou. Je mi jasné že ten odstup je dostatočný, aby sekcia nemusela byť, ale či sa často objavuje to, že sa pôrod jednoducho nerozbehne. Ešte možno dôvod sekcie, Boli to zlé prietoky.
    Dakujem za vašu odpoveď.
    S pozdravom Barbora

    Dobrý deň,
    stav sa nemusí opakovať a možete pekne spontánne porodiť.
    Ale Vašej otázke príliš nerozumiem, píšete, že robili sekciu pretože porod nepostupoval a na záver píšete, že boli zlé prietoky.