• krv a tehotenstvo

    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať: som druhý krát tehotná - prvé tehotenstvo ukončené v 39 tt sekciou - nepostupujuci pôrod. Teraz som 31+4 tt - bola som na prehladke u svojho lekara - skonštatoval že všetko je v poriadku - až na to že sa mi skrátil krčok maternice - ale merať ho bude až pri ďalšej návšteve 4.10. Napriek tomu sa mi občas objaví po toalete 1 - 2 kvapky čerstvej krvi. Pán doktor sa ma len opýtal - či som nepotlačila silnejšie stolicu - a že ak sa to nezopakuje tak sa nič nedeje. V priebehu mesiaca sa to zopakovalo druhý krát - po stolici - je to v poriadku? Čo to spôsobuje - bojím sa - aby som nerodila predčasne - ešte je to veľmi skoro.
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    takéto slabé zakrvácanie može byť z krčka maternice, je presiaknutý, prekrvený, často je to povyšetrení alebo po styku. Avšak aj po stolici.
    Nič to neznamenná.