Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • krv a tehotenstvo

  , Autor: simka2

  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať: som druhý krát tehotná - prvé tehotenstvo ukončené v 39 tt sekciou - nepostupujuci pôrod. Teraz som 31+4 tt - bola som na prehladke u svojho lekara - skonštatoval že všetko je v poriadku - až na to že sa mi skrátil krčok maternice - ale merať ho bude až pri ďalšej návšteve 4.10. Napriek tomu sa mi občas objaví po toalete 1 - 2 kvapky čerstvej krvi. Pán doktor sa ma len opýtal - či som nepotlačila silnejšie stolicu - a že ak sa to nezopakuje tak sa nič nedeje. V priebehu mesiaca sa to zopakovalo druhý krát - po stolici - je to v poriadku? Čo to spôsobuje - bojím sa - aby som nerodila predčasne - ešte je to veľmi skoro.
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takéto slabé zakrvácanie može byť z krčka maternice, je presiaknutý, prekrvený, často je to povyšetrení alebo po styku. Avšak aj po stolici.
  Nič to neznamenná.