• jazva na maternici

    Dobrý deň pán doktor, veľmi rada si čítam Vašu poradňu. Dnes som natrafila na jednu Vašu poznámku, a kedže som po cisárskom reze a momentálne v 31.tt, chcem sa Vás spýtať, čo ste mysleli pod tým, že jazva na maternici je riziko......Je pravda, že mávam bolesti v oblasti rezu, ale myslela som si, že je to adekvátne, kedže sa maternica tak obrovsky zväčšuje a je to predsa len záťaž na jazvu.
    Ďakujem za odpoveď Lucia

    Dobrý deň,
    riziko prasknutia jazvy pri porode je cca. 1-2% čo je pomerne malé riziko. Okrem toho našťastie tieto rozostúpenia jazvy sú naprosto bez rizika pre matku a plod, stačí iba kontrola po porode, či nekrvácajú, niekedy ani nie je potreba ich ošetriť.