• Tehotenstvo po akútnej sekcii

    Dobrý deň,

    tento rok budem mať 38 rokov. V 10/22 sme prišli o prvé dieťatko v 33 tt /akútna sekcia z dôvodu hypoxie plodu/. Príčina hypoxie je zatiaľ neznáma. Tehotenstvo bolo do poslednej chvíle bez problémov. Aktuálne mam hodnotu AMH 2,17.

    Po fyzickej stránke som v poriadku, čakám ešte na vyšetrenie na hematológii. Kedy by sme sa mohli začať snažiť o ďalšie dieťatko? Resp. kedy odporúčate, aby som navštívila gynekológa a čo je indikátorom toho, že je telo pripravené na ďalšie tehotenstvo?

    Vzhľadom na môj vek by sme chceli skúšať hneď, ako to bude možné.

    Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    po cisárskom reze sa odporúča počkať rok na to, aby sa dobre zhojila jazva na maternici. Za minimálny čas sa považuje 6 mesiacov, pretože pri kratšom čase stúpa riziko prasknutia jazvy pri pôrode. Takže by som to videl počkať minimálne do leta s otehotnením.