• 3 tehotenstvo

    Dobrý večer,chcem sa opýtať či je vhodné tretí krát otehotnieť ak predošlé dva pôrody boli ukončené cisárskym rezom.Ak ano aký by mal byť časový odstup a či to prináša aj nejaké riziká.Prvé bolo v novembri 2005 a druhé september 2009.Ďakujem

    Dobrý deň,
    jazva na maternici po 2 cisárskych rezoch býva krehká, ale pri dobrom sledovaní tehotnosti a pri ukončení tretím cisárskym rezom, sú riziká prijateľné. Doporučuje sa aspoň rok počkať s ďalším otehotnením.