• niekolko otazok

    Dobry den pan doktor,
    mam na Vas hned niekolko otazok a vopred dakujem za odpovede:
    1. som v 15TT a este som nebola na EKG, nevadi? Myslela som, ze je to povinne vysetrenie v prvom trimestri.
    2. stale spominate, ze na ultrazvuku je dolezite meranie bruska. Mne doteraz doktor ani raz brusko nemeral, iba hlavicku a celu dlzku. Od ktoreho tyzdna je dolezite to meranie bruska?
    3. mam cerstvych 34 rokov, v case pocatia som mala este 33. No lekar mi povedal, ze vzhladom na hranicny vek mam zvazit, ci chcem ist na amniocentezu. Je ten vek naozaj taky dolezity? Je potrebne absolvovat amniocentezu aj v pripade ze mi vysledky triple testu vyjdu v norme a morfologia v 20 TT tiez bude v poriadku? V ktorom tyzdni sa amniocenteza robi?
    Vdaka

    Dobrý deň,
    1. vyšetrenie je vhodné ale nie nevyhnutné
    2. v 15: týždni je to jedno, zaostávanie rastu vzniká až okolo 30. týždňa
    3. ak máte normálne tripple testy tak AMC nie je indikovaná, tripple test zohľadňuje aj vek. Váš doktor je nevzdelaný.