• otočenie zadočkom

    Zdravím p. Dr.Mám na Vás niekolko otázok. Momentálne som v 33tt ,posledná menštr. bola od 30.5 09 pať dní., moja výska je 162 cm a momentál hmot 66kg/8 kg som pribrala doteraz/. Pri hodnotách nameraných na usg
    BPD 81,7 30/6
    FL 59,7 30/6
    AC 245,3 30/4
    W 1532
    RI 0,60
    mi môj lekár povedal že babatko je menšie, otočené zadočkom. Chcem sa spýtať čo z toho vyplýva, či to niečo znači alebo to dorastie a či sa este stihne otočiť.Ďakujem

    Dobrý deň,
    dieťa je symetrické a zodpovedá gestačnému veku, v 30: týždni je ešte až 20% zadočkom, naprostá vačšina sa otočí, takže to nič neznamená.
    KOlega nerozumie ultrazvukom, ak hovorí, že dieťa je menšie, žiaľ.