• Deti

    Dobry den.Rozmyslam,ze sa dam podviazat,ale zaujimalo by ma ci je to naozaj navzdycky.Neda sa potom dat uz ani umelo oplodnit?Je to naozaj definitvne,ze uz nikdy nebudem mat deti?Mam 2 deti a o mesiac mam termin viac deti uz nechcem tak preto zvazujem to podviazanie.Nikdy som nebrala ziadnu antikoncepciu a ani nechcem brat maternicovemu teliesku neverym a predstava,ze sa mi tam zase dole maju hrabat tak uz teraz mi dviha tlak.Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    sterilizácia znamená prerušenie vajcovodov a tým pádom zabránenie prienku spermii k vajíčku.
    Je to nevratný a definitívny zákrok. Po nej sa dá otehotnieť iba pomocouo umelého oplodnania v skúmavke.
    Osobne som za hormonálnu antikoncepciu, človek nikdy nevie, ako sa jeho život bude ďalej uberať.