• Sitie

    Dobry den.Chcela by som sa opytat preco je po normalnom porode nutne sitie.Mam kamaratky,ktore rodili v Anglicku a ani jednu nezasivali.Mozem sitie na vlastnu ziadost odmietnut.
    Je normalne,ze koncim 34tt a pribrala som iba 5 kg aj to mi vsetko islo do brucha.Nemoze to mat nejaky vplyv na babo napr.nizka porodna hmotnost?
    Co si myslite o tzv.babskych poverach,ze chlapec je do spica-brucho a dievca do okruhla alebo tak neako to je.Cakam svoje 3 dieta a mam zatial najmensie brucho aj som najmenej pribrala aj ma uplne iny tvar.Doma mam 2 chlapcov a teraz cakame tretieho.Je nejaka sanca,ze by sa pri urceni pohlavia sekli az 2 lekarky a 2 lekary?Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    páči sa mi Váš príspevok plný veselých povier a príhod :)
    v anglicku nešijú :)
    špicaté brucho :)
    4 lekári sa pletú:)

    Z toho hádam stojí za odpoveď iba to, že ak dojde k porodnému poraneniu, tak okrem rovníkovej Afriky sa to všade zašíva, aby rodička nevykrvácala a aby sa predišlo vzniku neskorých následkov - ako je porucha panvového dna a tvorba fistúl (otvor medzi konečníkom a pošvou a odchod stolice pošvou). Vaše kamarátky zrejme porodili bez poranenia, čo je normálne aj u nás.
    Priberanie matky je veľmi nepresný ukazateľ porodnej hmotnost plodu a už sa na to nepoužíva, pretože je to prísne individuálne, hlavne obézne ženy nemusia pribrať vobec.