• Cerklage

    , Autor: Mimizav

    Dobry den, pan doktor,

    rada by som poznala Vas nazor na moju situaciu. Mam za sebou 3 potraty - z toho 2x v prvom trimestri a 1x v 17tt (2x robena kyretaz a potrat v 17tt bol v dosledku silnej infekcie). Momentalne som tehotna 4x s tym, ze vsetko prebiehalo v poriadku no v 21 tt na poradni mi bol zisteny makksi krcok (40mm a pritomny funneling) dostala som magnezium a prisny kludovy rezim. Po tyzdni bez akycholvek kontrakcii bol na kontrole krcok o polovicu kratsi (krcok mal 20mm a pritomny bol aj vyrazny funneling 21mm). Bola som okamzite hospitalizovana na Antolskej kde mi nasadili magneziove infuzie, utrogestan a nakoniec mi - po dlhych uvahach a zvazovaniach- spravili cerklage. Momentalne som v 24tt a som tu este stale hospitalizovana a sledovana po zakroku. Zatial vyzera byt vsetko ok. Dakujem vopred za odpoved.

    Dobrý deň,
    je veľmi pravdepodobné, že opakované kyretáže pri potratoch v prvom trimestri Vám narušili krčok a teraz máte vysoké riziko predčasného pôrodu alebo neskorého potratu.
    Zašitie krčka bolo z tohto pohľadu správne riešenie a zvyšuje šancu na úspešné donosenie tehotnosti.