• Cisársky kvôli fissure ani ?

    Dobrý deň pán doktor,

    od útleho detstva som trpela zápchami, tvrdou stolicou, čoho dôsledkom bola v r. 2002 operácia fissura ani - chirurgicky v spinálnej anestéze. Taktiež výskyt hemoroidov. Po roku 2002, následne recidíva. V r.2008 v lokálnej anestéze vykonaná anoskopia (vnútorné a vonkajšie hemoroidy) ich laserové odstranenie, odstránenie fissury 2 x 1 cm, 0,5 cm hlboká, šitie konečníka. Nakoľko mám za sebou dve operácie, môj gynekológ usúdil, že je to indikácia na cisársky rez, po odporúčaní chirurgom. Chirurg, ktorý mi vykonával laserovú operáciu skonštatoval, že mám oslabené tkanivo v konečníku. Šitie na viackrát. Po mesiaci od anoskopie, dodatočný laserový zákrok z dôvodu novovzniknutých hemoroidov. Posledný rok stolica pravidelná, žiadne problémy s vyprázdňovaním, bez bolesti, primeranej konzistencie. Prosila by som o Váš triezvy názor v súvislosti s cisárskym rezom - áno či nie ? vopred ďakujem a prajem pekný deň.

    Dobrý deň,
    K indikácii sa musí vyjadriť chrirg, on napíše jednoznačne, či nález sa na konečníku môže zhoršiť po spontánnom pôrode alebo nie.