Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Cisársky kvôli fissure ani ?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,

  od útleho detstva som trpela zápchami, tvrdou stolicou, čoho dôsledkom bola v r. 2002 operácia fissura ani - chirurgicky v spinálnej anestéze. Taktiež výskyt hemoroidov. Po roku 2002, následne recidíva. V r.2008 v lokálnej anestéze vykonaná anoskopia (vnútorné a vonkajšie hemoroidy) ich laserové odstranenie, odstránenie fissury 2 x 1 cm, 0,5 cm hlboká, šitie konečníka. Nakoľko mám za sebou dve operácie, môj gynekológ usúdil, že je to indikácia na cisársky rez, po odporúčaní chirurgom. Chirurg, ktorý mi vykonával laserovú operáciu skonštatoval, že mám oslabené tkanivo v konečníku. Šitie na viackrát. Po mesiaci od anoskopie, dodatočný laserový zákrok z dôvodu novovzniknutých hemoroidov. Posledný rok stolica pravidelná, žiadne problémy s vyprázdňovaním, bez bolesti, primeranej konzistencie. Prosila by som o Váš triezvy názor v súvislosti s cisárskym rezom - áno či nie ? vopred ďakujem a prajem pekný deň.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  K indikácii sa musí vyjadriť chrirg, on napíše jednoznačne, či nález sa na konečníku môže zhoršiť po spontánnom pôrode alebo nie.