• sekcia

    Dobrý deň pán doktor,

    neviem čo si mám o výroku môjho lekára myslieť, či to bol žart alebo sa tým mám vážne zaoberať, preto Vás poprosím o Váš názor.
    Nepatrila som pred tehotenstvom k tým najštíhlejším 67 kg pri výške 164 cm a v tehotenstve som pribrala 14 kg. Som ten typ postavy milótskej Venuše, tuk sa mi ukladá zväčša od pása dole. Som v 36 tt. Bábätko je uložené tak, že pravdepodobnosť sekciou je viac než 99 percentná, aj keď ja dúfam ešte v zázrak. Lekár povedal, že rezať cez ten tukový prstenec bude teda problém...A ja teraz naozaj neviem, či mám ísť ešte rýchlo na liposukciu alebo...:)
    Myslíte si, že akurát toto môže byť pri sekcii problémom?

    Dobrý deň,
    nebudem sa zamýšľať nad indikáciou cisárskeho rezu.
    Obezita samozrejme je komplikáciou každej operácie, ale už som operoval ženy s roznymi stupňami obezity, síce to ide ťažko, ale dá sa to. Problém je, že u obéznych žien je vysoké riziko rozpadu operačnej rany.