• Pokus o VBAC

    Dobrý deň,
    Chcem sa opýtať, je možnosť sa pokúsiť o VBAC aj po 2 sekciách? Ak áno, aký časový interval je potrebný medzi tehotenstvami? Viem, že je to riskantné a pravdepodobne by som mala tretiu sekciu, avšak bola by som vďačná aspoň o pokus o VBAC. Samozrejme ak by to zdravotný stav dovolil.

    Dobrý deň,
    VBAC je možný aj po 2 cisárskych rezoch. dokonca zahraničné odborné spoločnosti ho odporúčajú ponúkať ženám, pretože riziko vážnych komplikácii je takmer rovnaké ako po 1 cisárskom reze. Musím však uviesť, že na Slovensku to umožňuje iba veľmi málo pracovísk, ja viem o troch. U nás v Ružinove máme s tým pomerne bohaté skúsenosti a nezaznamenali sme zatiaľ žiadnu závažnú komplikáciu. Dobré je ak po druhej sekcii uplynul do otehotnenia ideálne rok, minimálne 6 mesiacov.