• žeby chlamýdie?

    Dobrý deň prajem.
    Som v 20. TT a samozrejme mávam výtok. Biely, žltkastý, ale občas aj nazelenalý.Pri vyšetrení je kŕčok citlivý-len predpokladám, že u väčšiny žien sa takým javí. Občas pociťujem pálenie pri močení-vraj mám vtedy piť viac vody.

    Mám trocha obavy, pretože som minulý rok potratila v siedmom mesiaci.Na USD zistili, že dieťa nežije a 5 dní mi vyvolávali potrat.Pôrodník to pripísal pupočníku a pitvu nevykonali.
    Otázka č 1.
    Ak by dieťa zomrelo v dôsledku zápalu plodových obalov, vedel by to pôrodník zistiť bez doplňujúcich vyšetrení?

    Ako vidíte, mierim tým k chlamýdiám.Počas života som mávala nazelenalý výtok a bolesti v podbrušku po styku, ale nepripisovala som tomu význam.
    Pomerne často a hlavne teraz , v tehotenstve mávam nehnisavé zápaly hrdla, mandlí a stredného ucha.CCA pred mesiacom mi brala obvodná lekárka stery z hrdla a výsledky boli OK, len neviem, či sa bežne diagnostikuje aj chlamýdia.

    Otázka č.2
    Myslíte si, že je na mieste požiadať gynekológa o vyšetrenie na chlamýdie?

    Za odpoveď ďakujem

    Dobrý deň,
    1. zápal plodových obalov sa prejaví aj celkovo u Vás - horúčkou a vysokými zápalovými testami. Pitva nie je povinná, ale posielame placentu na mikroskopické vyšetrenie - tam sa zápal potvrdí alebo vylúči
    2. Chlamýdie nerobia predčasný porod ani potrat, aspoň štpdie to nepotvrdily. Na druhej strane samozrejme, ak máte výtok a problémy pri močení, je vhodné to vyšetriť, pretože baktérie v moči možu byť príčinou predčasnéh porodu alebo neskorého potratu.
    Osobne by som bol za kultivačné vyšetrenie moči.